Buďte opatrní

Jeden z našich vlastníků mi sdělil, že se včera domáhal vstupu do jeho bytu muž, hovořící slovensky s tím, že je vysoká spotřeba vody a on že má provést kontrolu. V ruce měl i jakousi, blíže neidentifikovanou průkazku. Vlastník jej do bytu nepustil a muž odešel.
Žádná taková akce nebyla výboru dodavatelem vody ani nikým jiným avizována.
Smysl takové kontroly se ostatně jeví jako pochybný a je tedy možné, že tento muž měl úmysly zcela jiné. Proto buďte opatrní a podobné návštěvy nepouštějte do bytu a ohlaste je, nejlépe rovnou na policii.

Komentáře

1 | Hrubá | 1.8.2015So11:39

NE: "Měření spotřeby a průtoku vody"

Dobrý den,

mám obdobnou zkušenost…Včera kolem osmé hodiny večerní u nás také zvonil mladík, který měl jednoznačně cizí „slovanský“ přízvuk, česky nemluvil. Jakmile jsem otevřela vstupní dveře na chodbu k výtahům, u kterých stál, okamžitě na mě spustil: „Jdu vám měřit průtok a spotřebu vody.“ a ani se nepřestavil. Když jsem se ho obratem zeptala, jestli ho posílá někdo z našeho společenství vlastníků, tak se zarazil, pak řekl, že ne, a pouze si poznačil jméno (evidentně proto, aby nás už nekontaktoval).

Domnívám se, že se jedná o akci nějaké společnosti (firmy), která nabízí „spořiče vody“. To by byl ten lepší případ.

Mohlo by se ale taky jednat o člověka, který se chce dostat do bytu a kdo ví, co by se potom mohlo stát…?!

Připojuji se proto k výzvě – buďte, prosím, opatrní. A pokud máte v bytech okolo sebe starší lidi, kteří se nedostanou na internet, aby si přečetli informace o dění v domech, předejte jim, prosím tuto zprávu.
Já to také udělám:-).

S pozdravem a díky
Pavla Hrubá

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.