Domovní schůze a shromáždění vlastníků v r.2020

Vážení sousedé, odložením jarních termínů jsme koronaviru neunikli, spíše naopak. Nezbývá, než se sejít v rouškách. Domovní schůze a shromáždění vlastníků tedy proběhnou v termínech:
17.9.2020 v 19.00 hodin – Vršovická 1461, 62
24.9.2020 v 19.00 hodin – Moskevská 1464
8.10. 2020 v 19.00 hodin – Uzbecká 1463
22.10.2020 v 17.00 – shromáždění vlastníků (v ZŠ U Vršovického nádraží)

Komentáře

1 | Pavla Jánská | 20.9.2020Ne11:17

Důvodné odložení...

Pavla Jánská

18.9.2020Pá13:16

důvodné odložení domov. schůzek a schůze Shromáždění SVJ

Vzhledem k narůstající pandemii corana- 19, by se měly schůze a Shromáždění odsunout na pozdějí- to je na měsíce koncem roku 2020, až se vyhodnotí hygieniky, ministerstvem zdravotnictví a vládou, v podzimních měsících nastupující respirační období chřipkové epidemie, která se s corona –19 mísí, včetně očkování; jak víte, epidemiologové nabádají k omezenému shromažďování osob- Shromáždění je navíc ve škole a tyto budovy se mají dle hygieniků a Min. školství uzavírat pro cizí osoby- ne pro děti- do těchto budov nesmějí ani rodiče dětí. Sám jste pane předsedo sdělil, že máme všichni sedět doma, dokonce jste tímto sdělením „fušoval“ do zákonů Pána Boha, neb jste Vaše „sedět doma“, nazval pátým přikázáním v desateru Božích přikázání, kde je 5-té přikázání NEPOKRADEŠ-; naše schůzovní místnost je malá- nedodrží se rozestupy- podle hygieniků, stojící osoby tam nemají co dělat- nelze podporovat namačkání obrazně řečeno „jako syrečky“; dezinfekci, která je pro účely coronaviru, používána všude i ve zdraavotnictví, neuznáváte, stejně jako desinfekci prostředí – nelze si vzáít na triko ohrožení na životě- obzvlášť osob pokročilého seniorského věku, ke kterým sám patříte, včetně některých členů výboru- kdo by s pak o nás staral. Zdraví P.J.
Dík za pochopení P.J.

reagovat

2 | v.zasadil | 20.9.2020Ne12:16

Důvodné odložení

[1] Pavla Jánská: Nejprve technickou poznámku.
Paní Jánská umístila svůj příspěvek do klastru Výtahy.Tam by ho málokdo hledal a protože zaslouží další diskusi, dovolil jsem si jej zkopírovat sem..Omlouvám se za to.

K samotnému tématu.
Kvůli koronaviru jsme přesunuli domovní schůze a shromáždění z května-června do období září-října, kdy se předpokládalo doznění epidemie v ČR a zklidnění situace. Není tomu tak.

Stanovy našeho společenství nám ukládají svolat shromáždění vlastníků nejméně jedenkrát do roka. O to se snažíme.
Nebude-li to ale kvůli koronaviru možné či vhodné ani nyní v říjnu, sotva to bude možné či vhodné letos v listopadu nebo v prosinci.

Navrhuji pak od provádění shromáždění v tomto roce upustit a provést až další shromáždění v květnu – červnu 2021.
Výše ohlášené domovní schůze v r.2020 ale provedeme.

Nemá smysl přesouvat shromáždění r.2020 na první kvartál roku 2021, protože hlavním cílem shromáždění v roce 2020 je rozhodnout, co a jak budeme dělat v roce 2020 (ten už bude za námi) a v následující budoucnosti (a to můžeme rozhodnout i na shromáždění v květnu – červnu.2021.

Žádáme vlastníky o jejich další názory.

reagovat

3 | Vaclava Tancosova @ | 21.9.2020Po23:21

Nebylo by mozne v takovem pripade pouzit hlasovani per rollam? Nejsem si jista, ale myskim ze zakon neco takoveho umoznuje.

reagovat

4 | v.zasadil | 22.9.2020Út1:36

[3] Vaclava Tancosova: Je to problém. Zákon to sice umožňuje, ale ve stanovách to zavedeno nemáme – a to proto, že pro SVJ naší velikosti to není příliš praktické a s krizovou situací dnešního typu před několika lety nikdo nepočítal. Ve svém důsledku, použijeme-li nyní hlasování per rollam pak kdokoli může takové hlasování a platnost příslušného usnesení zpochybnit právě argumentem, že shromáždění neproběhlo v souladu se stanovami. A uspěje.
Zavést cokoli do stanov můžeme jen na shromáždění, a to jako změnu stanov, hlasováním za účasti notáře. Proto navrhuji v období znovu narůstající epidemie shromáždění nekonat. Mám za to, že v květnu – červnu 2021 už i druhá vlna covidu bude za námi. Do té doby může SVJ fungovat na základě usnesení, přijatých shromážděním v roce 2018 a 2019.

reagovat

5 | Pavla Jánská | 23.9.2020St8:29

Odložení domovní schůze Mo/1464 -24.9.2020 na pozdější termín.

Dobrý den pane předsedo
úvodem jen malou tech. poz,.- schůze MO1464, avizovaná v domovních schránkách na 24.9.3020 by byla za 1000 let a to většina z nás, ne li všichni by byla už zřejmě v nebeském rájí a bydleli bychom na svém obláčku všichni navzájem ve svatém pokoji a pohodě.
Teď věcně- prosím uposlechněte, sám voják, nařízení nového ministra zdravotnictví, plukovníka, profesora MUDr. Prymuli a posuňte schůzku domu , (předpokládám účast každého zástupce bytu) na konec října, začátek listopadu 2020; ministr chce minimálně na 14 dní zpřísnit režim- 50 osob v jednom prostoru+tři R= ruce (mytí, desinfekce),Rou­šky,Rozestupy -včetně sezení- minimálně dva metry, což se zřejmě v místnosti Uzbecká nestane- v našem domě je 120 byt.j.- takže počet 50 osob to přesahne,roušky u nás sice máme všichni- jak víte iniciativě hned zpočátku se lidé v našem domě toho chopili- desinfekci bychom si donesli- máme ji z MČ Pha 10– což jste Vy odmítal; přísnější omezení je od ministra z důvodu zjistit pokles nákazy corona-19– takže není důvodu neuposlechnout, alespoň budeme mít čas si materiál co výbor připravil,vyz­vednout na místě, jak uvádíte a prostudovat – dříve taková info nebyla; -nevím co je na tom pravdy ( dojíždím jen na lék. kontroly- stále v rekondici, dle lékačů bych ani na schůzku nesměla), proslýchá se, že v okolí našich domů corona 19 má být- lidé údajně v karanténě. Odloždením se nic nestane, navíc budeme disciplinovaní.
K per rollam- víte, že hned zpočátku po založení SVJ 2009 jsme se k této formě nepřikláněli- předpokládali jsem a i nadále většina z nás předpokládá, že sejít se se svými souseda a z očí do očí potřebné věci prodiskutovat, je jedna z dobrých povinností každého z nás, co navíc přispěje i v pohodě v domě, budeme se znát, aniž bychom si narušovali soukromí, ale vylepšíme si společné prostředí. Dík za pochopení srdečně zdraví Pavla Jánská

reagovat

6 | v.zasadil | 23.9.2020St10:08

Domovní schůze

Dobrý den,
za překlep v letopočtu na pozvánce se omlouvám. Snad to postačí takto a tady a snad je dostatečně zřejmé, že je to překlep. Je bohužel na polovině pozvánek.
Bez překlepu je pozvánka např.na tom, co zbylo z domovní info skříňky i na jiných místech.
Účast na domovních schůzích Moskevské nebyla nikdy vyšší, než cca 20 lidí, takže platné restrikce nepřekročíme.
Kontakt s vlastníky ale potřebujeme, mimo jiné i proto, abychom se dověděli, zda si přejí domovní schůze s shromáždění provést. Jinak je to ze stanov naše povinnost
Sám navrhuji, jak vidíte výše, abychom od toho letos ustoupili, protože do konce roku a spíše až do jara tu koronavirus určitě bude. Posouvat domovní schůze pouze o měsíc – dva nemá smysl. To bychom dělali pouze zmatek.
Podklady na shromáždění studovat můžeme, jsou k dispozici na webu i na papíře.

reagovat

7 | Miroslav Peržeľ @ | 23.9.2020St19:16

Domovní schůze

Dobrý večer. Přimlouvám se o odložení domovních schůzek. V současné době je limit pro akci v prostoru typu místnosti, kde se má konat 50 sedících lidí s dodržením vzájemného odstupu 2 m. Odhadem, při ideálním využití celého prostoru tato místnost odpovídá přítomnosti max. 36 lidí. V situaci, kdy na výbor připadá min.5 míst, pro ostatní zbývá cca 31 míst. Osobně jsem se účastnil většiny domovních schůzek Moskevské, a účast byla rozhodně na většině z nich vyšší. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v situaci, kdy je aktivován krizový štáb, je pravděpodobné, že posuzování porušení vydaných nařízení bude posuzováno velice přísně. Hrozí udělování docela vysokých pokut. Nemyslím si, odhlídouc od zdravotního rizika, že je vhodné a nutné vystavovat se takovýmto postihům. Zajímalo by mne pro to, jak chce výbor korigovat počet účastníků schůze v případě, že by se sešlo více zájemců než umožňuje místnost.

reagovat

8 | V.Zasadil | 23.9.2020St22:05

Domovní schůze

Dobrý večer,
uvědomujeme si, že konání domovních schůzí a zejména pak shromáždění vlastníků je za současné situace na hraně, proto jsem výše navrhl odložit shromáždění vlastníků na příští rok a domovní schůze v plánovaném termínu provést. Pro Vaši informaci domovních schůzí Moskevské se v uplynulých letech účastnily tyto počty vlastníků: 2015 – 16 vlastníků, 2016 – 18 vlastníků, 2017 – 21 vlastníků, 2018 – 17 vlastníků, 2019 – 24 vlastníků.
Očekáváme, že v tomto roce bude vlastníků na domovní schůzi podstatně méně a kapacita jednací místnosti SVJ takto postačí. Ponecháváme na každém z vlastníků, zda za současné situace se domovní schůze chce zúčastnit či nikoliv. Pozvánky dostali všichni a nebudou-li vyhlášeny zítra další restrikce, nebudeme pozvánky odvolávat.

reagovat

9 | v.zasadil | 24.9.2020Čt16:03

Konzultovali jsme s odborníkem

V této chvíli a pro nejbližší budoucnost bych si netroufla shromáždění svolat. I kongresy se nyní konají jen virtuálně bez osobního potkávání. Dalším důvodem proti shromáždění je i skutečnost, že podstatná část vlastníků patří k citlivé populaci, u níž lze předpokládat horší průběh onemocnění. Pražská akutní lůžka s ventilátory se docela rychle plní…

Od konce února pečlivě sleduji epidemiologickou situaci i odbornou literaturu o COVID-19. Po konzultaci s předními infektology vím, že nový koronavirus nelze podceňovat, protože neznáme všechna jeho rizika v podobě pozdních následků (poškození srdce, trvalé poškození plic, změny v mozku, zvýšený sklon k tvorbě krevních sraženin – mozkové mrtvice a infarkty).
Koronavirus nezmizí, alespoň nikoli v dohledné době. V současnosti je nejdůležitější zpomalit nárůst počtu infikovaných (jak mi hned v březnu 2020 řekl mezinárodně uznávaný epidemiolog), abychom se stihli na lůžkách s ventilátory vystřídat (ty lze dokoupit) a aby o nás měl kdo pečovat (další zdravotníky si nekoupíme – nejsou). To, že se většina z nás časem s koronavirem setká, je vysoce pravděpodobné. Nemusí to však být v druhé polovině 2020, kdy hrozí reálně velmi vysoké riziko infekce s nedobrým průběhem. Zatím nemáme ani vakcínu, ani účinný lék (tolik populární remdesivir není žádný zázrak).
Situaci pečlivě sleduji, pokud by se cokoli změnilo, velmi ráda Vám dám vědět.
V současné době je naší jedinou ochranou ohleduplnost a zodpovědnost.
Opakovaně o této problematice píši i pro odborná media a za svým názorem si stojím.

MUDr. Marta Šimůnková

reagovat

10 | v.zasadil | 3.10.2020So10:07

Domovní schůze Uzb a shromáždění vlastníků odloženy

[9] v.zasadil: Shromáždění vlastníků jsme odložili na příští rok, proběhne pravděpodobně v květnu – červnu, společně s řádným shromážděním za rok 2021. Do té doby bude výbor postupovat v souladu se závěry shromáždění r.2019. Dle informace z úřadu MČ P10 tak vesměs postupují i jiná SVJ.
Domovní schůze Uzbecké letos také již nebude. Výbor je připraven případné otázky a připomínky vlastníků vypořádat individuálně. Můžete nás oslovit na vrumo@vrumo.cz nebo v diskusi zde. Můžete se také jako hosté zúčastnit schůzí výboru. Ty budou probíhat i nadále periodicky v řádných termínech

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.