FILMOVÁNÍ V AREÁLU NAŠICH DOMŮ

Vážení sousedé,

na základě uzavřené smlouvy o nájmu společných částí domů bude ve dnech 9.9. až 15.9.2014 probíhat u nás natáčení některých scén z českého filmu „Ani ve snu“. Konkrétně se budou filmaři pohybovat v průjezdu, na terasách, v jednom pronajatém bytě od MČ Praha 10 na Vršovické, v pavlánech ve 2., 7. a 8. patře, ve výtahu a v prostoru před výtahy na Vršovické 1461. Natáčení proběhne převážně v denní době tak, abychom byli tímto provozem co nejméně obtěžováni. Filmařům bude po celou dobu asistovat p. Königsbauer, který bude řešit případné drobné problémy.
To horší: po dobu natáčení bude zábor parkovací plochy 200 m2 v ulici Uzbecká (pronájmem od MČ Praha 10)
To lepší: společný příjem vlastníků z tohoto pronájmu bude jednorázově činit 55.000 Kč splatných před začátkem natáčení.

Komentáře

1 | Martin Spacek @ | 3.9.2014St19:53

Filmari a parkovani

Za soucasne situace s jiz tak kritickym nedostatkem parkovacich mist v okoli domu, nechapu jakoukoliv akci, ktera jeste vice tento problem prohlubuje i jen docasne. Uprimne receno za 55 000 Kc me prijde toto omezeni zcela neakceptovatelne. Samozrejme nevim, zda v pripade neakceptovani nabidky od filmaru, by presto doslo k zaberu parkovacich mist. Opravdu nechapu prinos teto aktivity!!!

reagovat

2 | V. Zasadil | 3.9.2014St20:15

[1] Martin Spacek: Možná jsem se nevyjádřil přesně, ale 55 tisíc Kč je za pronájem společných částí domu. Nikoliv za pronájem parkovací plochy, protože to je vlastnictví MČ Prahy 10 a tento pronájem si zřídili filmaři nezávisle na nás.
Pokud by nefilmovali v našich domech a nezaplatili nám za to 55 tisíc, ten zábor parkovací plochy by si vyřídili i tak, protože filmují i na dalších místech tohoto sídliště.

reagovat

3 | Martin Spacek @ | 5.9.2014Pá21:10

[2] V. Zasadil: Děkuji vám za reakci.

reagovat

4 | Jan Vrána | 7.9.2014Ne14:35

Dotaz k parkování v době natáčení. Bude vedeni SVJ v době záboru parkovacích míst volat městskou policii na zaparkované auta v průjezdu (info jsem několikrát dostal od strážníků) ? Myslím ,že by to mohlo být vstřícné gesto,alespoň v době záboru pro nás ,co nemohou investovat 100.000 a následné měsíční poplatky za garážové stání. Před koupí garáží se v průjezdu přeci normálně parkovalo…

reagovat

5 | v.zasadil | 7.9.2014Ne17:07

[4] Jan Vrána: Průjezd není místo určené k parkování. Zejména proto ne, že musí zůstat průjezdný pro popeláře, hasiče, záchrannou službu a také pro bezpečný vjezd a výjezd aut z a do garáží. Také zde musí být možnost zastavení vozidel vlastníků pro vyložení a naložení zavazadel, aut zajišťujících stěhování, atd.
Nejméně jednou již zde došlo k poškození parkujícího vozu popelářským autem, které nemohlo projet.
Výbor SVJ až dosud nikdy nevolal policii na zaparkovaná auta v průjezdu (v tom jste špatně informován), ale na druhou stranu s ohledem na výše uvedené nemůže policii bránit, aby tam zasahovala. Provoz v průjezdu nějaké rozumné meze mít musí
Výjimkou byl případ, kdy nám někdo zaparkoval v průjezdu vrak. I ve spolupráci s policií trvalo několik týdnů, než byl odstraněn.
Pro Vaši informaci dodávám, že v garážích je možno pronajmout si parkovací místo, aniž byste musel investovat 100 000 a stejně tak i v garážích za VLRZ.
Pro úplnost ještě sděluji, že parkovací místa invalidů záborem dotčena nebudou.

reagovat

6 | Jan Vrána | 7.9.2014Ne17:45

[5] v.zasadil: Děkuji za odpověď. Důvodům rozumím,dopravním značkám taky. Jen jsem čerpal ze zkušenosti předešlého parkování a informací od strážníků MP.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.