LETNÍ ODSTÁVKA TEPLÉ VODY 2014

Dle sdělení Pražské teplárenské, a.s. bude letní odstávka dodávky teplé vody v termínu

14.7. – 18.7.2014

Komentáře

1 | Marie | 7.7.2014Po11:40

Dobrý den,
dnes ráno netekla na Moskevské 61 teplá voda, přestože odstávka má být až příští týden – je znám nějaký důvod, prosím?
Děkuji
Marie

reagovat

2 | Hokrova | 8.7.2014Út21:07

skladka na terase

Dobry den,

je to opravdu neuveritelne, ale jiz 14 dnu se divam na skladku z balkonu.Ano, je to skladka .Odpadky, mrtve kusy zvirat atd.
Ale presto mam pocit, ze to nikomu nevadi. Nevim, opravdu nevim proc vlastne a hlavne za co platim do FO.
Pokud to takhle vypada i u Vas doma a libi se Vam to, tak muj styl to neni a nelibi se mi to.Oznamuji Vam, ze budu kontaktovat hygienickou stanici, ze tady dochazi k zakladani skladek mezi domy Uzbecka a Moskevska.
Hokrova

reagovat

3 | v.zasadil | 8.7.2014Út23:26

[1] Marie: Nebylo to ohlášeno, důvod neznáme. Protože to byl jen krátkodobý výpadek, dále jsme po něm už nepátrali.

reagovat

4 | v.zasadil | 9.7.2014St0:12

[2] Hokrova: Dobrý den paní Hokrová,
nevím sice, na co se již 14 dnů díváte s balkonu, ale pravděpodobně máte na mysli trávník na terase. Byla zahájena jeho kultivace. Práce byla přerušená na čtrnáct dní z důvodů dovolené s tím, že bude dokončena do 30.7. Pokud čtete zápisy ze schůzí výboru, je Vám to známo.

To co vidíte vedle a je zatím neuklizeno, jsou vyřezané nálety a odpadky, vytahané z trávníku. Nic jiného a odjinud tam není. Bude to rovněž do 30.7. odstraněno.

Pokud vidíte i rozbité krycí desky zídky, ohraničující tento trávník, je to výsledek jednoho úkolu plánu oprav z let 2010–11. Možná, že Váš manžel si vzpomene, který člen výboru to tehdy zorganizoval. Pokud Vám to prozradí, budete už vědět, proč a za co platíte peníze do fondu oprav, pokud Vám to tedy není jasné a pokud jiné důvody neshledáváte.
Asi potom nahlédnete, že arogantní komentáře z Vaší strany nejsou namístě.

reagovat

5 | L.Hokr @ | 10.7.2014Čt23:23

Pane Zasadile
Pozitivní na celé záležitosti alespoň je , že jste nakonec obešel dům a došel ke stejnému závěru jako má manželka a dal odklidit odpadky, který byly původně skryté mezi prořezanými křovinami a které měla především na mysli. Za což děkuji.
Méně pozitivní už je, že poučujete někoho, kdo upozornil na nedostatek, stejně jako fakt, že jste týdny nechal svinčík na veřejném místě bez povšimnutí. Vaše vysvětlení o zajištění firmy, která jde uprostřed nedokončené práce na dovolenou, ponechám bez komentáře.
Zcela nepochopitelné je, že s tím svinčíkem spojujete mou osobu a snažíte se naznačovat něco o čemž nic nevíte a jako vždy nemáte ověřené. Prioritně oprava terasy není rozhodně předmětem našeho zájmu v době, kdy chodby v našem domě připomínají Chánov , navzdory tomu, že je Vám to jedno, jak jste nám v návalu vzteku a náhlé upřímnosti prozradil na domovní schůzi.
Nicméně, na odpad se z balkónu opravdu dívat nemusíme.

S pozdravem
L.Hokr

reagovat

6 | v.zasadil | 11.7.2014Pá12:32

[5] L.Hokr: Pane Hokře,
pokud o něčem píši, pak vím o čem to je a stojím si za tím. Na druhé straně Vy dobře víte, co jsem decentně naznačil.
Ten svinčík bude do 30.7. uklizen.
Na rozbité krycí desky a destrukci zídky, ohraničující trávník, se holt Vaše paní z výšin Vašeho balkonu ještě nějakou dobu bude muset dívat.
Drobné zásluhy o úklid mi výše připisujete neprávem. Nejsou to moje zásluhy.
Dál to již není o ničem a na tom bych tuto debatu s Vaším dovolením ukončil.

reagovat

7 | L.Hokr | 22.7.2014Út16:09

Pane Zasadile
Moje manželka si „dovolila“ upozornit na odpuzující odpad s kusy nějakých zvířecích těl nacházející se na veřejném místě mezi domy. Za to se ji od Vás dostalo nežádoucího přívlastku a neodolal jste jako vždy, kopnout si i do mé osoby. S Vašemi „decentnostmi“ máme v Uzbecké již bohužel zkušenosti. Proto tak málo vlastníků, které bůh ví proč přirovnáváte k nějakým svým „zaměstnancům“, přišlo na domovní schůzi, aby pak ještě z toho valná část znechuceně předčasně odešla.

Teď tedy něco k obvinění , které jste vypustil.
Pro Vaši informaci, sanaci parčíku jsem jako člen výboru provedl v r.2011. Park na terase byl tehdy zarostlý více než 20-ti letými „nalétnutými vzrostlými stromy a rozsáhlými křovinami“ zakrývajícími i valnou část jeho ohraničení, tedy včetně zídek, kdy šlahouny keřů dosahovaly v některých místech až k domům a přilehlým vysokým zdem. V předběžné prohlídce jsme zde společně se znalcem nalezli dokonce i „sídla“ bezdomovců!
Sanace byla řádně ohlášena OŽP MČ a předcházela ji nutnost pořízení znaleckého posudku k posouzení tehdejšího stavu a způsobu řešení v souladu s ŽP. Najdete ho v trezoru. Jejím cílem bylo především zabránit dalšímu prorůstání a odvrátit tak nebezpečí narušení teras. Z posudku i jednání s odborníky jsem se mj. dověděl, že mezi přítomnými „nalétnutými“ stromy je nebezpečný především hloh, který obyčejně roste na kamenité půdě a má obzvlášť agresivní kořeny rostoucí nikoli do stran ale dolů, ve snaze hledat v takovémto typu půdy vodu. Kořeny těchto vzrostlých stromů hrozily narušit strukturu terasy, která slouží zároveň jako strop pro garáže, a proto musely být vyrubány. Invazní způsob vyžadoval použití i poněkud těžší techniky, než je pila. Po odstranění nežádoucích nalétnutých stromů a křovin včetně pařezů a kořenů 20 let neudržovaného parku se obnažil skutečný tristní stav, podobný tomu, co vidíme dnes i na jiných místech např.vyvýšených zídkách kolem schodiště, čí jejich obložení, kde obdobné práce neproběhly.
Bohužel, tehdejší předseda SVJ se pokusil zneužít situace k mému šikanování a přenést odpovědnost za stav na mě, nicméně fotodokumentace parčíku, kterou jsem pár týdnů předtím z výšky pořídil k jinému účelu a později dohledal , nepotvrdila údajný předchozí perfektní stav po více než 20 letech „vzorné údržby československou lidovou armádou a městskou částí“ pod zarostlou vegetací , jak se tedy domníval. Co bylo pod tehdejší vegetací opravdu nevím a troufám si říci, že to nevíte ani Vy.Přesto jsem s realizující firmou vyjednal slevu!
Pro pořádek uvádím, že jsem automaticky nepověřil prací firmu autora posudku, ale udělal další nezávislé výběrové řízení. Srovnejte prosím, zda jste vždy postupoval obdobně.

Vaši práci na parčíku pane Zasadile, nehodnotím, jde jen kosmetickou úpravu ve srovnání s tou předchozí, přesto odhalila spoustu nežádoucího odpadu, který s odřezáním nežádoucích keřů nemá nic společného, ale je realitou. Nicméně se nedomnívám, že jsme tedy měli čekat s jeho likvidací až se Vaše firma vrátí z dovolené, k čemž tedy směřovala původní stížnost..
A pokud jste měl problém s mou tehdejší realizací, či rok a půl mého působení ve výboru, čekal bych tedy, že na něj upozorníte v aktuální době a ne až po 3 letech. Takto to myslím vypadá poněkud nevěrohodně.

Jak jsem již uvedl, přednost před parčíkem „osázeným růžemi „ dávám v této době především investicím do rekonstrukce domu, kde bydlím, pro které jsem hlasoval v PO a na které jsem přispěl a které nevidím.

L.Hokr, Uzbecká -Chánov

reagovat

8 | v.zasadil | 23.7.2014St0:17

[7] L.Hokr: Pane Hokře,
jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Nicméně, tady jsme všichni především sousedé, měli bychom zde žít ve vzájemné úctě, pochopení a toleranci. Pokud byste Vy a Vaše paní měli stejný náhled, neměli byste se mnou žádný problém. Navzájem bychom se zdravili a usmívali se na sebe.
Osobně stále doufám, že to tak někdy ještě bude. Pokusme se o to.

reagovat

9 | L.Hokr | 30.7.2014St16:20

Pane Zasadile,
Připadá mi neskromné, pokud si přisvojujete úlohu mravokárce a poučujete jiné. Sousedské soužití s Vámi nebyl a není žádný med, o tom vědí i své Vaši nejbližší sousedé a mj. i policejní záznamy. Mám zkušenosti i s Vaším skutečným náhledem a ten nesdílím i za cenu, že budu mít s Vámi problém, jak říkáte. Protože mnohé už jsem z toho také pocítil i v anonymní podobě, a nemá to nic společného ani s úctou ani s tolerancí. Takže prosím nepoučujte.
Musím se smířit i s tím, že se na Vás pravděpodobně usmívat nebudu, protože nevěřím ve Vaše pokání.
Mně ke štěstí bude stačit, když sestoupíte mezi smrtelníky a budete reagovat věcně bez kliček a pouček, či zesměšňování..

L.Hokr, Uzbecká -Chánov

reagovat

10 | v.zasadil | 30.7.2014St22:59

[9] L.Hokr: Pane Hokře, to byla z mé strany podaná ruka. Zatím to tak ponechávám.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.