Napadeny sklepy na Uzbecké

Včera večer bylo nočním strážným ohlášeno napadení sklepů na Uzbecké neznámým pachatelem, který bohužel nebyl přistižen. Na místo byla povolána PČR.
Napadeny byly sklepy v severní polovině domu, jižní polovina napadena nebyla. Zloděj vstoupil do sklepů požárními dveřmi z požárního schodiště na severní straně domu po té, co vylomil zámek v jejich mříži. Uvnitř vylomil zámky ve všech šesti dřevěných dveří na chodbě a otevřel všechny sklepy krom č.96, 101, 106, 107, 109, 86, 79, 110, 108, 119, 88, 76, 69 tak, že přestřihl zámek nebo ukroutil petlici.
Byl na svoji „práci“ dobře připraven a vybaven. Provedl ji relativně rychle a měl asi zájem jen o cenné věci – nejeví se, že by se ve sklepích dlouho zdržoval a nějak podrobně hrabal.
Zkontrolujte co nejdříve své sklepy a než budou znovu zajištěny, odneste si cenné věci, pokud již nebyly ukradeny. Pokud se tak stalo, dostavte se na PČR Přípotoční, uveďte rozsah škody a vyžádejte si doklad pro jednání s pojišťovnou – to musíte udělat osobně.
Výbor SVJ zajistí opravu dveří na chodbě a zavaření poškozených petlic na Vašich sklepích v co nejkratší době.

Komentáře

1 | v.zasadil | 26.7.2015Ne8:28

Další informace

Předně upřesňuji datum ohlášení události – včera 25.7. ve večerních hodinách. (Odeslal jsem Vám zprávu včera těsně před půlnocí a měl jsem za to, že je již po půlnoci). Proto jsem chybě odkázal na včerejší den.

Dnes, 26.7. okolo 9. hodiny přijde PČR znovu zdokumentovat případ a teprve poté je možno začít sklepy uklízet a opravovat – a to jen v těch případech, kdy uživatel daného sklepa nebude chtít dále škodu řešit.

V ostatních případech je nutno nejprve individuálně ohlásit škodu PČR a dále postupovat v součinnosti s ní.

Celkem bylo násilně otevřeno 35 sklepů, označených čísly:
98, 99, 100, 91, 105, 87, 94, 95, 93, 89, 78?, 85, 90, 91, 92,112, 111, 102, 120, 114, 117, 118, 77, 82, 83, 84, 81?,68, 74, 75?, 37?,117, 115, 116, 113.

reagovat

2 | v.zasadil | 26.7.2015Ne14:13

Další postup

Policie zdokumentovala stav v napadených sklepích a můžeme postupovat dále.

Pokud budete uplatňovat náhradu škody u pojišťovny, kontaktujte PČR na tel. čísle 974860700 a uveďte č.j. KRPA-305231/TČ-2015–001419, pod kterým je vedena dokumentace vyšetřování. Po domluvě se dostavíte na místní oddělení PČR na Přípotoční, kde budou sepsány Vaše údaje o výši škody a budete poučeni o dalším postupu..
To je třeba udělat nejpozději do 3 týdnů.
Výsledně Vám bude zasláno usnesení, se kterým se obrátíte na pojišťovnu.

Oznamte prosím výboru SVJ – např. komentářem k tomuto příspěvku, zda jste uplatnili, nebo neuplatnili požadavek na odškodnění a zda nemáte námitek, aby dveře u Vašeho sklepa byly opraveny.

reagovat

3 | v.zasadil | 30.7.2015Čt22:01

Nové vložky a staré klíče

Do dveří jednotlivých sekcí sklepů byly osazeny nové vložky, Pokud bude někdo mít potíže s jejich odemykáním či zamykáním stávajícím klíčem, přihlašte se e-mailem nebo telefonem (777 074 626) a vyřešíme to.
Některé petlice byly natolik poničené, že je již nelze opravit. Budou místo nich přivařeny nové

reagovat

4 | E.Doňková @ | 31.7.2015Pá17:35

Sklep č. 78

Dobrý den, sděluji, že jako majitelka sklepu č. 78, který byl násilně otevřen, neuplatňuji požadavek na odškodnění a nemám námitek proti opravě dveří. Doňková

[2] v.zasadil:

reagovat

5 | Večeřílek | 1.8.2015So7:59

Dobrý den, neuplatňuji nárok na odškodnění násilně otevřeného sklepa č. 82 a souhlasím s opravou dveří. Děkuji Večeřílek

reagovat

6 | v.zasadil | 4.8.2015Út17:10

[3] v.zasadil: Všechny poškozené dveře ve sklepích jsou opraveny

jak u lednotlivých sklepů, tak i dveře k jednotlivým sekcím sklepů.

Ve dveřích k sekcím sklepů (celkem 6 dveří) jsou nové vložky FAB se stejným profilem jako ty předchozí, které byly vylomeny. Kdyby měl někdo problém s jejich odemykáním svým starým klíčem (může se to stát), neřešte to násilím ale volejte 777 074 626

reagovat

7 | Martin Spacek @ | 14.9.2015Po21:52

Hlaseni o podobnych udalostech

Vážený pane Zasadile,
chtěl bych vyjádřit důrazný nesohlas s postupem upozorňování na takovéto události. Bohužel jsem již měl tu čest objevit vykradené sklepy na témže místě a událost jsem nahlásil a byl jsem, tuším, panem Bulantem ujištěn, že vlastníci příslušných postižených sklepů budou informováni. Je to již nějakou dobu a dále jsem nezjišťoval, zda se tak skutečně stalo.
Tentokrát jsem se o opětovně vylomeném zámku dozvěděl až po vlastní návštěvě sklepních prostor. Do sklepa nechodím zrovna pravidelně, takže to bylo po více než měsíci od události. Vzhledem k opakovanému vylomení sklepů neukládám v kójích nic zvláště ceného, takže moje škoda je pouze na zámku. Přesto nechápu, jak je možné, že k nahlášení tak zásadní záležitosti použijete pouze tyto stránky. Když už sousedy neobvoláte, proč jste alespoň nehodili do příslušných poštovních schránek upozornění.

Tento WEB neumí posílat upozornění k novinkám, které zde předkládáte. Jediný způsob, jak se tedy dozvědět o poškození mého majetku je pravidelná návštěva stránek či sklepů. A to je podle mého názoru nedostatečné. Žádám vás, abyste napříště, pokud k něčemu takovému opět dojde, laskavě použili způsob, kterým zajistíte včasné předání informace poškozeným. Přednostně telefonicky, emailem, nebo vzkazem do schránky.

Dále bych navrhoval, aby bylo zajištění sklepů nadále vylepšeno, jinak jsou prakticky nepoužitelné. Když už instalujeme kamerový systém, měl by být i v těchto prostorách a nejen u hlavního vchodu.

Předem vám děkuji za odpověď a samozřejmě za změnu vašeho přístupu k podobným záležitostem.

Špaček

reagovat

8 | v.zasadil | 20.9.2015Ne12:24

Hlášení o podobných událostech

[7] Martin Spacek: Vážený pane Špačku,

postaral jsem se tak, jak jsem se postaral a někteří vlastníci mi za to i poděkovali.

Jsem si vědom, že tento web na všechny novinky neupozorňuje, avšak na nové komentáře upozorňuje.
Proto jsem info o napadaní sklepů vzápětí doplňoval dalšími informacemi ve formě komentářů.
Máte pravdu – vždy je možno pracovat více, lépe a radostněji.
Příště budu myslet více na vlastníky, kteří do sklepů nechodí, na vrumo.cz se nedívají a oznámení ve skříňce nečtou.

K Vašim návrhům na zlepšení zajištění sklepů sděluji, že kromě výše uvedeného již bylo realizováno:
Severní vchod do sklepů je zajištěn tak, že už nestačí k jeho otevření vylomit zámek na mříži.
Prostor sklepů je snímán kamerami (nikoli však každý jeden sklep, protože všechno má své meze a každá legrace něco stojí) – to bylo aktivováno 3 dny po události
Vchody do sklepů denně fyzicky kontroluje noční strážný.

Máte-li nějaké další návrhy, rádi je posoudíme.

reagovat

9 | Martin Spacek @ | 7.10.2015St21:00

[8] v.zasadil: Vážený pane Zasadile,

k otázce zabezpečení sklepů vám děkuji za odpověď a také za provedené úpravy v jejich zajištění. Samozřejmě mě ani nenapadlo, že by měla být snímána kamerou každá sklepní kóje. Nevím, jak jste k takovému závěru došel.

Nicméně ke způsobu oznámení o události jako je krádež v prostorách vlastníků musím říci, že vůbec nechápu vaši představu, že každý „správný“ obyvatel domu by měl pravidelně chodit do sklepa a obcházet domovní vývěsní skřínky, aby se dozvěděl, že mu někdo vykradl sklep. Myslím, že v každém případě máte co nejdříve dát vědět přímo každému z vlastníků. A ne vyvěsit pouze obecné oznámení, které si prostě někdo přečíst včas nemusí, ikdyž vám to zjevně přijde „zvláštní“. Když uvidíte vykradený byt, tak asi také nenapíšete vzkaz do „skřínky“. Nebo snad ano? Budu raději předpokládat, že ne. Jinak bych nechtěl být váš soused na patře.

Takže ano, příště zkuste myslet i na sousedy, kteří pravidelně nesledují obsah vývěsních skřínek, ani pravidelně nezkoumají vrumo.cz a nechodí do sklepa jen tak, aby se ujistili, že tam ještě je. Nebo příadně jezdí na delší dovolené.

Děkuji za pochopení.
Špaček

reagovat

10 | V.Zasadil | 8.10.2015Čt11:22

[9] Martin Spacek: Vážený pane Špačku,

jak vidím, žádné další návrhy nemáte.
Váš poslední příspěvek mi přijde jako úplně zbytečné dopisovánky, které ničemu neslouží. Nebudu na ně tedy reagovat.

reagovat

11 | v.zasadil | 8.10.2015Čt11:45

PČR věc odložila

Dnes jsme dostali sdělení od místního oddělení PČR, dle kterého byla daná trestní věc, tj. podezření na krádež ve sklepích, dle §159a trestního řádu o d l o ž e n a, neboť se až dosud nepodařilo pachatele zjistit.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.