nebezpečné hadičky

Ohebné hadičky, kterými je v našich bytech přiváděna voda do nádržky WC, nebo do koupelnových baterií, praček, apod. jsou nebezpečné tím, že dokážou i ve stavu naprostého klidu a bez varování prasknout a způsobit v domě potopu.
Takových případů bylo v poslední době několik, naposledy dnes před čtvrtou hodinou ráno, kdy byly vytopeny byty v sevezápadním rohu Uzbecké od 10 patra níže.
Obecně se doporučuje tyto hadičky měnit nejdéle po pěti letech za nové, ale setkáme se i s tím, že je doporučována výměna po dvou letech.
Pokud byt na několik dní, nebo i na delší dobu opouštíte, nezapomeňte uzavřít kohoutky přívodu TUV a SV do Vašeho bytu, a to v obou stoupačkách. To je nejúčinnější prevence nemilého překvapení – vytopení Vašeho bytu i bytů sousedů pod Vámi.

Komentáře

1 | v.zasadil | 10.8.2015Po9:35

Abychom zabránili potopě

Abychom zabránili masivní potopě, je třeba co nejdříve zastavit únik vody. Zpravidla vždy je proto třeba nejen uzavřít, ale i vypustit příslušnou stoupačku. To také udělá přivolaná technická pohotovost.
Protože její dojezd v krátkém čase není vždy zaručen, jsou pro tento úkon vybaveni i domovníci, kteří v první chvíli po zjištění úniku vody mohou pomoci. Jsou na čísle 702 950 333.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.