NOVÁ SPRÁVCOVSKÁ FIRMA

V souladu s rozhodnutím shromáždění vlastníků jednotek ukončil výbor SVJ dnem 31.12.2012 spolupráci s firmou Tommi holding s.r.o. Zároveň vstupuje dnem 1.1.2013 v platnost mandátní smlouva s naší novou správcovskou firmou First s.r.o.

Předkládáme Vám ve složce DokumentyZDE kontaktní údaje nové správcovské firmy, platné pro začátek roku 2013.

Dále Vás informujeme, že od února t.r. společnost First s.r.o. zřídí pro Vás a naše SVJ pobočku v domě Moskevská 1464 (0.NP, vchod z parku) a kontaktní údaje se odpovídajícím způsobem změní.

Za výbor SVJ: V. Zasadil

Komentáře

1 | Pepa | 13.1.2013Ne0:23

No to je dost.Ty starý stránky byly snad předpotopní!! Tohle už je lepší!!!

reagovat

2 | Jirka | 14.1.2013Po13:15

Škoda, že jste nějaké neudělal dříve sám.

reagovat

3 | MIrka Mimrová | 15.1.2013Út19:21

Vloupání do sklepních prostor

Dobrý den, zveřejňuji dopis členům výboru ze dne 15.1.2013:

Vážený pane předsedo,

reaguji na náš dnešní rozhovor ohledně vloupání do sklepních prostor a jejich znečištění lidskými exkrementy. Podle Vašich slov byla informace o této situaci zjištěna minulý týden a uvedena na webu. Mně se bohužel tuto informaci na stránkách www.vrumo.cz nepodařilo dnes nalézt. Prosím tedy o upřesnění, kde informaci hledat.

Dále prosím Vás či ostatní členy výboru, abyste tuto informaci zveřejnili co nejdříve, a to tak, aby byla snadno přístupná ostatním vlastníkům bytů a ti si mohli ověřit, zda nedošlo k vloupání do jejich skepních kójí tak jako v našem případě. Dále Vás tímto žádám, abyste i v budoucnu v případě podobných zjištění takové informace zveřejňovali neprodleně po jejich zjištění na viditelném místě, například na nástěnce, nikoliv tedy jen na našich webových stránkách.

Prosím dále o zvážení návrhu, aby klíč k hlavním přístupovým dveřím do sklepa a do sklepní chodby nebyl totožný s klíčem od kontejnerového prostoru a aby klíčem do sklepních prostor disponovali pouze vlastníci – uživatelé příslušných sklepních kójí (plus další oprávněné osoby, např. z výboru, správcovské firmy a pod.). Sníží se tak riziko, že ke sklepům se dostanou nepovolaní lidé. Bezpečnostní zámky by zde jistě byly výhodou.

Předem děkuji za Vaši reakci i za urgenci úklidu znečištěné sklepní chodby.

S pozdravem
Mirka Mimrová
Moskevská 1464/61
byt č. 13

reagovat

4 | V.Zasadil | 15.1.2013Út23:05

Vloupání do sklepních prostor

Vážená paní Mimrová,

právě jsme ukončili jednání s firmami v rámci výběrového řízení k úkolu plánu oprav (rekonstrukce lodžií na Vršovické), v jehož průběhu jste se mnou hovořila a je možné, že jsme si zcela neporozuměli.

Rekapituluji:

  1. Na stránkách vrumo cz tato informace není. Pokud jsem Vám řekl, že je to na internetu a výbor o tom ví, měl jsem na mysli elektronickou poštu, kterou to dal jeden z vlastníků výboru na vědomí s tím, že žádal o zajištění úklidu společných prostor ve sklípcích, tedy chodby. Řekl jsem Vám, že tento úklid je již objednán. Tím výbor splnil svoji povinnost. Jinak, pokud jde o vykradení sklípků se to výbor ani nedovídá, protože to vlastníci výboru nehlásí, neboť nemají důvod, aby tak činili To je třeba hlásit na policii, výbor v tomto směru nemá žádné kompetence ani pravomoci.
  2. Že naše domy jsou předmětem zájmu bezdomovců, je dlouhodobá záležitost a víme o ní všichni. Nabourávají nám bohužel i vchodové dveře, což také vidíme všichni (dáváme je spravovat, jak jen je to možné). Zodolněné, elekronicky zajištěné dveře byly instalovány právě proto, aby ztížily přístup těm, kteří v našich domech nemají co dělat. Ze stejného důvody jsou zábrany i na svodech hromosvodů, po kterých také lezli. Stejně tak víme, že jeden z jejich zájmů jsou naše sklípky, hledají tam především něco k jídlu a místo na přespání. Tím více v zimě. Musíme mít sklípky zamčeny a občas je musíme kontrolovat. Bohužel ani tak se nevyhneme nebezpečí, že naše sklípky budou napadeny a vykradeny. Nemůžeme tam nechávat cenné věci, například kola, apod. Není to tak jen u nás, bezdomovectví je problém nad rámec našeho společenství.
  3. Slíbil jsem Vám, že do vývěsní skříňky dám informaci a udělám to. Ještě dnes. Protože jsem Vám to slíbil, nemaje v dané chvíli čas na dlouhé řeči. Praktický význam to ale nemá, protože sklípek kohokoli z nás může být vykraden kdykoli, ba i minutu, půl hodiny nebo půl dne po té, co informaci vyvěsíme. Mně osobně se to také už stalo a bohužel nikoli jednou.
  4. Pokud jde o klíče, pak u společných částí našich domů jsou klíče unifikované a nemůže ani jinak být, protože do nich krom výboru a správcovské firmy musí mít přístup i opraváři, a to kdykoli, aby mohli vykonávat pohotovostní zásahy i v noci nebo v sobotu a v neděli. Nemůže tedy být od každých dveří jiný klíč. konkrétně v prostoru sklípků jsou např. uzavírací kohouty od stoupaček.
  5. Úklid budeme urgovat.

Zdraví Vás

Vladimír Zasadil

reagovat

5 | Pavla Hrubá | 19.1.2013So0:44

Dobrý den,

dovoluji si reagovat na připomínku paní Mimrové k přístupu do sklepních prostor a souhlasím s ní, že by bylo vhodné, aby k těmto prostorám nebyly shodné klíče jako ke kontejnerům s odpadem, resp. klíče „unifikované“, jak uvádí Ing. Zasadil.

Domnívám se, že zamezení přístupu nežádoucích osob by se dalo vyřešit zavedením čipového systému u vstupních dveří ke sklepům (případně i k jiným prostorům – vstup na střechu, do bývalých „prádelen, sušáren, kočárkáren“…).

Předpokládám, že i ostatní vlastníci by souhlasili s tím, že není důvod, aby se do našich sklepních kójí mohli dostat např. popeláři. Osoby odpovědné za opravy a údržbu jistě mají čipy pro přístup do domu. Realizací uvedeného (zavedení čipů u sklepních kójí, resp. i u jiných prostor) by byl problém s přístupem nežádoucích osob možná vyřešen. Navíc čipovým systémem lze jistě nastavit parametry pro přístup – např:

  1. vlastník – vstup do všech částí domu,
  2. poštovní doručovatelka – pouze vstup do domu,
  3. opraváři – vstup do domu a následně pouze vstup do prostor, kde zajišťují opravy,
  4. externí firmy – vstup do domu a následně pouze vstup do prostor, které mají pronajaté (př. střecha = šiřiče signálu T-mobile…) apod.

Předem děkuji za Váš názor a za zařazení návrhu na rozšíření čipového systému do nákladů plánu výdajů („oprav“) pro následující období.

Pavla Hrubá, Moskevská 1464/61

reagovat

6 | PavelN | 27.2.2013St8:27

„od února t.r. společnost First s.r.o. zřídí pro Vás a naše SVJ pobočku v domě Moskevská 1464“ – Už to tam zřídili? Kde přesně je? Nějak jsem to nemohl najít, ale díval jsem se jen zběžně.

reagovat

7 | v.zasadil | 25.3.2013Po19:19

[6] PavelN: je to vedle vchodu do parku

reagovat

8 | PavelN | 26.3.2013Út10:07

Jo, už jsem si všiml. Jen jsem pochopil, že přepis záloh je cca až do června či srpna na adrese Jahodová 42, Praha 10. Kdyžtak sem na web napiště, až to bude přesunuto k nám, okolo parku běžně nechodím.

reagovat

9 | v.zasadil | 26.3.2013Út17:04

[8] PavelN: I záležitosti předpisu můžete vyřizovat na Moskevské. Do přestěhování předpisářky ji zde zastupuje vedoucí střediska pan Ing. Jelínek. Úřední hodiny jsou vyvěšeny v infoskříňkách SVJ a také je mají vylepeny na dveřích provozovny

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.