ODSTÁVKA DODÁVKY VODY

Z důvodu opravy bude ve dnech  29.2 a 1.3 v době od 8.00 do 16.00 odstávka TUV a SV v domě Uzbecká a ve vysokém pásmu (od 9.patra výš) i na Moskevské

Komentáře

1 | Petr Šimůnek @ | 1.4.2016Pá22:57

Havárie???

Dobrý večer,

Dnes večer jsem si – opravdu náhodou – všiml oznámení o možném výpadku vody v sobotu. Myslím si, že by se věci měly nazývat pravými jména a upřímné Pokud se něco nepovedlo na opravách stoupaček, nenazývejte to prosím havárií ale skutečnou příčinou…

Ale hlavně: když můžete plánovaný výpadek oznámit u všech pater, udělejte totéž i u „havárie“.Lidé si rozhodně u vchodů nevšimnou, že stejně vypadající papír hovoří o výpadku o víkendu.

reagovat

2 | v.zasadil | 2.4.2016So5:31

Havarie!!!

[1] Petr Šimůnek: Jedná se opravdu o havarii.

Na konci minulého týdne, (ve čtvrtek večer) mně upozornila jedna z obyvatelek domu Moskevská na to, že ve sklepích kape voda. Konkrétní místo úkapu jsem objevil až v pátek. Šlo o odvzdušňovací ventilek potrubí cirkulace teplé vody v krajní jihovýchodní stoupačce. Banální závada. K jejímu odstranění je třeba ventilek vyměnit, ale to už tak banální problém není (objasním níže).

Povolal jsem pohotovost, aby úkapy provizorně zajistila s tím, že oprava (je to práce pro dva instalatéry) bude provedena v pracovní době tento týden. Pohotovost (od fy Pomoc domu) improvizovaným způsobem natáhla na ventilek hadici a odkapávající vodu vyvedla oknem mimo dům. Hadici, vystupující z okénka sklepů, dodnes můžete ve vnitrobloku vidět. Nefungovalo to dokonale a úkapy navíc nabíraly na síle. Pohotovost jsem povolal znovu a pokusili jsme se hadici upevnit lépe. Ani to nebylo dokonalé a tak jsme přežívali svátky s tím, že domovníci vylévali ukapávající vodu a vytírali podlahu.
V úterý (po svátcích) se dostavil odborný pracovník od fy Pomoc domu, která u nás dosud nezasahovala, aby se v problému a zejména v instalaci našich domů zorientoval, rozhodl o způsobu opravy a zajistil potřebný materiál.
Zorientoval jsem ho za přítomnosti technika First osobně.
Ve středu jsme dohodlí, že oprava proběhne tuto neděli z důvodu, že související odstávka vody se možná dotkne všech čtyřech našich domů a bude nejlépe, když jejich obyvatele bude co nejméně obtěžovat.
Informaci vývěskami v domech si vzala na starost správní firma First.
V pátek (jsem služebně vzdálen) mi technik fy First telefonicky ohlásil, že únik vody dále zesílil a je nad síly domovníka vodu vylévat a podlahu vysušovat. Dohodl tedy s instalatéry, že opravu provedou dnes a předpokládám, že o tom informoval vývěskami v domech.
Tolik zatím neuzavřená anabáze této havarie.

A teď o tom, proč odstranění této drobné závady není tak jednoduché a proč se možná dotkne všech čtyřech domů.
Pamětníci pamatují, že původně byly rozvody teplé i studené vody v domech provedeny kovovým potrubím. V minulosti byly rozvody rekonstruovány a provedeny v plastu. Byla to investice MČ P10, které domy v té době patřily. Prováděla ji soukromá firma a problém byl v tom, že o ní nezůstala žádná dokumentace, práci tehdy zřejmě nikdo nekontroval a in natura nepřevzal. Je provedena nekvalitně a bylo při ní ušetřeno mnoho materiálu. V nedávné minulosti jsme proto zajišťovali fixaci stoupaček, které postupně sjížděly a hrozily havarie. Dále narážíme na to, že v potrubí nahodile chybí některé uzavírací a vypouštěcí elementy. Tím je bohužel postiženo právě to potrubí s vadným odvzdušňovacím ventilkem – nelze je prostě uzavřít, vypustit a ventilek vyměnit. Musí být tedy uzavřena a vypuštěna celá sekce stoupaček. K tomu jsou kohouty v nultém podlaží.
Ale to je další problém, jak jsme se přesvědčili při nedávné havarii na Uzbecké.
Není totiž jisté, zda tyto kohouty jsou funkční. Jsou často buď již nepohyblivě, a nebo i v uzavřené poloze protékají.
Pak nezbývá, než uzavřít hlavní uzávěr vody a to je odstávka, která se dotkne všech čtyřech domů.

A teď ještě o tom, proč to tak podrobně vysvětluji.
Je to proto, že podobné problémy, spojené s odstávkami vody se se budou opakovat.

A to buď plánovitě (postupně doplňujeme chybějící a měníme vadné elementy), nebo nahodile, když někde začne unikat voda a kupodivu uzavírací či vypouštěcí elementy buď chybí, nebo nefungují.

No a to je celá upřímnost, po které voláte.
Zdravím Vás a doufám, že jste to dočetl a hlavně, že si to přečtou a budou informováni i ostatní vlastníci.
Týká se to všech čtyřech domů

reagovat

3 | v.zasadil | 2.4.2016So17:29

Havarie odsraněna

[1] Petr Šimůnek: Z možných variant to byla ta nejpříznivější – sekční kohouty v 0NP byly funkční. Postačila jen krátká odstávka vody v dané sekci. tj. v několika stoupačkách na Moskevské. Závada byla odstraněna dnes cca v 11 hodin, odstávka na Uzbecké a Vršovické nebyla nutná.
** Na mém předchozím sdělení to ale bohužel nic nemění**.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.