Požární signál na Moskevské a Vršovické

Vážení sousedé,
včera, 20.1.2022, cca v 22,20 nám nějaký pitomeček na Moskevské odpálil dýmovnici.
Reagovala nová EPS, která sice ještě není v plnohodnotném provozu, ale spustila výstražný signál na Moskevské 1464 a Vršovické 1461, na který jste si mnohačetně telefonicky stěžovali.
Signál se posléze podařilo zastavit a dnes proběhne kontrola stavu a obnovení funkce EPS pracovníkem fy SEOS.
Bude to ale mít své náklady.
Podobným žertem se už před časem na Moskevské někdo pobavil, když nám stiskl tlačítko hlášení požáru v 1p..
Připomínám, že v nejbližší budoucnosti bude EPS připojena na CPO HZS, případný poplach bude vyhlášen již přímo, mimo vrátnici a rovnou přijedou v plné parádě hasiči.
Bude to pak stát cca 15 000 Kč, budeme to platit ze společných prostředků a budeme to bude oznamovat PČR jako trestný čin.
Poučte proto prosím své pubertální výrostky a ostatní nedospělce, ať to radši už nezkoušejí. Bohužel, u někoho trvá puberta do 40 let.

Komentáře

1 | Jakub Malinovský | 21.1.2022Pá8:12

Co vím, tak včera Policie ČR přijela také. Manželka byla v době spuštění poplachu zrovna ve sklepě v 2. NP, takže za situace, kdy slyšela požární hlásič, cítila kouř a neměla kontakt na vrátnici samozřejmě logicky volala 112.

Policisté tvrdili, že si jdou vyžádat případné kamerové záznamy, takže doufám, že bude policií vyšetřováno (neřešme teď, za jako trestný čin či přestupek proti občanskému soužití) i toto.

reagovat

2 | Hrubá | 24.2.2022Čt0:15

Žádost o ověření protipožárního zabezpečení našich domů

Dobrý večer,

ve vaší zprávě uvádíte, že dne 20.1.2022 byl v našem domě na Moskevské spuštěn poplachový signál z důvodu odpálení dýmovnice.

Dovoluji si Vás požádat o informaci, jak je možné, že přestože jsme v tento den po celou dobu pobývali v našem bytě, tak že jsme žádný poplach nebo jakoukoliv jinou výstrahu nezaznamenali.

Vcelku mě děsí, že protipožární systém evidentně tedy nefunguje tak, jak by měl. A to určitě pro nás, jako obyvatele nejvyššího patra (a samozřejmě nejen pro nás), rozhodně není v pořádku.

Dovoluji si proto požádat o reálné ověření funkčnosti protipožárního systému ve všech našich domech (za 17. patro na Moskevské jsem připravena k součinnosti).

Předem mnohokrát děkuji.
Pavla Hrubá

reagovat

3 | v.zasadil | 24.2.2022Čt6:32

[2] Hrubá: Dobré ráno,

jak je možné, že Vy jste nezaznamenala, že byl v domě na Moskevské spuštěn poplachový signál po odpálení dýmovnice, to opravdu nevím a v tomto smyslu Vás informovat nemohu.
Mohu Vás ale informovat, že mnozí jiní obyvatelé domu signál zaznamenali.

Také informuji, že tento signál vydala již částečně zrekonstruovaná EPS, nicméně tato rekonstrukce není zatím hotova, zkolaudovaná a tedy ani kontrolovaná. Zatím lze událost hodnotit tak, že daný signál z nehotové, a tedy zatím nefunkční, nekontrolované a negarantované EPS, zatím ani nepřipojené ne CPO HZS, nesystémově unikl.

Nicméně je pravda, že k odpálení dýmovnice došlo a mně znepokojuje spíše to, že k podobným událostem v domě vůbec dochází. Dokonce opakovaně

Dosud je v činnosti původní EPS v původním rozsahu. Ta je 24h denně pod dohledem domovní služby a je periodicky kontrolovaná firmou SEOS. O výsledcích těchto kontrol jsou nám zasílány protokoly. Je tedy provozuschopná a žádné další prověrky není třeba provádět.

K děsu tedy není žádný důvod. Celková rekonstrukce a rozšíření EPS má být dokončeno a uvedeno do provozu v letošním roce.

reagovat

4 | Hrubá | 24.2.2022Čt11:45

Dobrý den,

to, že jiní obyvatelé domu poplachový signál zaznamenali, jsem si samozřejmě přečetla už v úvodním příspěvku.

Svým komentářem jsem si proto jen dovolila upozornit na skutečnost, že v našem bytě v 17. patře rozhodně žádný výstražný signál slyšet nebyl. Domnívala jsem se, že tato informace by mohla být pro výbor užitečná a osobně ji považuji za důležitou.

S pozdravem
Hrubá

reagovat

5 | v.zasadil | 24.2.2022Čt14:22

Hezký den, paní inženýrko,
máte úplnou pravdu. Vaše informace a doporučení jsou pro výbor velmi důležité. Děkuji Vám za ně.

reagovat

6 | Melicharová | 12.3.2022So20:50

Dobrý večer,

také bydlíme v 17. patře a poplachový signál zde slyšet opravdu nebyl. Šla jsem zrovna z práce a volala manželovi jestli je hluchý, ať jde dolů. Čím víc se blížil po schodech dolů, tím víc to bylo hlasitější, ale v bytě nic slyšet nebylo.

S pozdravem
Melicharová

reagovat

7 | v.zasadil | 13.3.2022Ne11:17

[6] Melicharová: Dobrý den, paní Melicharová,
děkuji Vám za informaci.
Nicméně, jak už jsem napsal výše, šlo o nechtěný signál z nového, zatím nedokončeného a do provozu nepřevzatého zařízení EPS.
Před převzetím a uvedením do provozu bude toto zařízení přezkoušeno a dále pak v provozu zkoušeno a kontrolováno trvale.
Jeho signál bude bezpečně slyšet i v 17.patře.
Ještě si pro úplnost dovolím poprosit Vás o číslo Vašeho bytu.

reagovat

8 | Melicharová | 15.3.2022Út22:38

[7] v.zasadil: Dobrý večer,

číslo bytu je 113.

S pozdravem
Melicharová

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.