Studie revitalizace vchodů byt. domů Uzbecká a Moskevská

Komentáře

1 | Pavel | 13.2.2014Čt7:52

Co je to podavač letáků a k čemu je to dobré? Chápu, že současná krabice je na jejich vyhazování, ale nač je nějaké prostorné zařízení na jejich podávání?

reagovat

2 | Hrubá | 13.2.2014Čt14:06

Dobrý den,

držák letáků považuji za dobrý nápad a setkala jsem se jeho využíváním i v jiných domech. Stávající povalování novin a letáků na podlaze v chodbě nebudí moc příjemný dojem. Zkusila jsem si najít ve vyhledavači „Držák na reklamní letáky zeď“ nebo „Drátěný nástěnný zásobník na prospekty“ a myslím, že to bude zhruba v takové podobě.

Dovolím si ale uvést pár jiných nejasností:

  1. Dle nákresu neodpovídá plánovaný počet schránek – na nákresu je jich pouze 100 (6×16 + 4), přičemž v popisu je uvedeno, že schránek bude 125. Nové schránky budou jistě pěkné, nicméně nevím, zda to není trošku vyhazování peněz (ty stávající byly podle mě pořizovány nedávno a určitě plní svůj účel). Věřím tedy aspoň, že stávající schránky budou nějak finančně kompenzovány, bude-li to možné.
  2. Zároveň je také chybně definován pohled „Závětří/Uzbecká 1463“ – je to totiž pohled na vchod do Moskevské.
  3. Výplně dveřních otvorů v „chodbě“. V popisu je uvedeno, že dveře oddělující prostor schodišťové haly se demontují. V této části ale žádné dveře oddělující oba prostory nejsou (alespoň ne na Moskevské).
  4. Umístění nástěnky mi také není jasné – je uvedeno, že bude v nice vstupní chodby. To je prosím kde? Z obrázku mám dojem, že bude vedle velkého výtahu – to je považováno za niku?
  5. Výplně dveřních otvorů ve „schodišťové hale“. O jaké vnitřní dveře se jedná? Předpokládám, že pouze ty, které jsou vstupem do společných částí domu (dveře standardní šíře na stejné straně jako malé výtahy). V tomto prostoru jsou totiž ještě jedny dveře, a to do nebytové jednotky, ale předpokládám, že zde by měl náklady hradit vlastník této jednotky (SVJ se také nepodílí na nákladech na vchodové dveře do bytů).
  6. Zábradlí. O jaké zábradlí se přesně jedná? Pouze na úrovni přízemí nebo i v té části vedle velkého výtahu z 0. až do 1. patra?
  7. Prostor chodby přízemí objektu. Prosím o upřesnění, o jaký prostor se jedná? Jde snad o prostor v 0. patře u velkého výtahu? Pak je ale nutno uvést, že na Moskevské už je stávající dveřní otvor rozšířen, a v zápisu z jednání výboru č. 40 ze dne 4.12.2013 je uvedeno, že vstup byl rozšířen i na Uzbecké? Navíc jsou tam vedle výtahu jedny dveře oddělující vstup na schodiště do 1. patra a o jejich případné výměně není v popisu nic uvedeno.
  8. Jestliže do studie a nabídky byly zahrnuté některé práce, které de facto nebudou realizovány (viz poznámky výše – např. již rozšířené otvory, demontování dveří, které nejsou apod.…), předpokládám, že cenová nabídka bude upravena. Jaká je vůbec předpokládaná výše nákladů dle cenové nabídky?

Výbor určitě také podrobně prošel materiály předložené společností Vyšehrad atelier a do doby realizace zakázky vyřeší případné nesrovnalosti.

Předem děkuji za upřesnění výše uvedeného.
Pavla Hrubá

reagovat

3 | Franta | 13.2.2014Čt14:19

Pořadač letáků asi ano, nicméně myslím, že nevadí letáky na zemi, ale že Ti, kteří je nechtějí (ty co dostanou do schránek) je nejsou schopni hodit do té krabice.
Nové schránky-do zrekonstruovaných prostor by se esteticky určitě líbily, ale souhlasím s pí.Hrubou, že ty co jsou teď nejsou tak staré. Kolik vlastně stojí jedna schránka? Já po rychlém hledání došel k ceně od 260 do 600 Kč/ks. Cenový rozptyl tedy značný. Hlavně ať nemají žádné otvory, aby nebylo vidět jestli ve schránce něco je. Mám obavy, aby je nestihl podobný osud jako nedávno, kdy jich docela hodně poškodil nějaký vandal.
Rád bych také rozpoutal diskuzi o udržování pořádku společných prostor – především boj proti vandalům atd. Ví někdo jak je to s legislativou např. umístění kamer? Snad by to stálo za nějakou úvahu. Domnívám se, že by se jednalo jen o přízemní prostory, okolí výtahu. Ne tedy celý dům.

reagovat

4 | Hrubá | 13.2.2014Čt14:42

Dobrý den,
zavedení kamerového systému by určitě vedlo k omezení vandalismu a ukládání věcí, které patří do sběrného dvora, k popelnicím. Obávám se ale, že to nebude tak jednoduché – viz např. stanovisko č. 1/2008 Úřadu na ochranu osobních údajů, které bylo aktualizováno v roce 2012 – http://www.uoou.cz/…o_2008_1.pdf
S pozdravem
Hrubá

reagovat

5 | Hrubá | 13.2.2014Čt15:43

A ještě poznámka k poštovním schránkám: Cena těch, které jsou popsány ve studii (tj. DOLS G-01), se pohybuje okolo 800 Kč/ks!!! Tj. na 1 vchod by jen schránky stály 100 tis. Kč. A to se opravdu dají pořídit poštovní schránky jiné okolo 260 Kč/ks, jak psal pan Franta (např. poštovní schránka „Pavel“).

reagovat

6 | Pavel | 13.2.2014Čt16:14

Na držák na letáky nemám jasný názor, ale mám za to, že stejně většina letáků putuje po trase schránka-krabice.

Těch pár, které tam někdo hodí někam na hromadu, by pak bylo umístěno v tom držáku, ale je třeba si předem ujasnit, zda to za to vůbec stojí, a především pak, kdo a jak se o ten držák bude starat, aby to nebyl jen další zdroj bordelu obsypaný papíry a plný nějakých starých letáků.

Osobně jsem pro nové schránky (souhlasím též s neděravou variantou), stavající mi přijdou již hodně poničené a především snadno otevíratelné cizí osobou.

reagovat

7 | Pavel | 13.2.2014Čt16:22

Ke kamerovému systému: Kdo to umí, ten si registraci na ÚOOÚ bez problému zařídí. Minimálně u popelnic mi přijde nezbytný a jasně obhajitelný.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.