Voda

Dnes v 03.16 byla prostřednictvím nočního strážného hlášena havárie vody na Moskevské – masivní protékání  stoupačkou do bytu Vojkůvkových v 6.p. Potvrzeno i v 7.patře.
Havárie, pravděpodobně stoupačka SV, je v 8.patře v bytě pana Jílka. Nevíme zatím, jestli nízké nebo vysoké pásmo, proto byla uzavřena celá stoupačka WC-koupelna.
Byt je vyklizen, prodává se, klíče má realitka, ale pan Jílek, kterého jsme probudili v domově důchodců, není momentálně schopen říci, která. Zkusíme to ve dne. Voda protekla všemi byty níže až do sklepů.
** Řešení bude pokračovat po zpřístupnění bytu pana Jílka.**

Komentáře

1 | v.zasadil | 27.4.2020Po14:09

vyřešeno

Nebyla to stoupačka. V prázdném bytě pana Jílka praskla hadička přívodu vody do WC. . Vodu do stoupaček jsme opět pustili dnes ve 13.20 hod., hned po zpřístupnění bytu

reagovat

2 | v.zasadil | 29.4.2020St15:42

Doporučení

Podobný případ se nestal poprvé. Když praskne hadička přívodu vody do nádržky WC, je to skoro vždy velká potopa, Proto se doporučuje tyto hadičky měnit (někde se doporučuje i jednou ročně) a při odchodu z bytu zavírat přívody vody (zvláště, odjíždíme-li např. na dovolenou).
Pokud jsou v některých bytech ještě původní umělohmotné, dnes už dávno ztvrdlé hadičky, je to velké riziko.

reagovat

3 | v.zasadil | 23.6.2020Út9:34

Havarie vody 23.6.2020

V ulici Uzbecká, mimo areál našich domů,pravděpodobně při zemních pracích, došlo k porušení vodovodního řadu a uzavření přívodu vody do domů Uzbecká a Moskevská. Na závadě se pracuje, víc nevím, jsem v zaměstnání.a nemohu odpovídat na individuální telefonáty
Průběžnou informaci má pan Konigsbauer ve vrátnici.

reagovat

4 | v.zasadil | 23.6.2020Út11:12

Havarie vody 23.6.

[3] v.zasadil: Vodárny už také tuto havárii vzaly na vědomí a uvádějí, že do cca 16 hodin ji dnes odstraní

reagovat

5 | v.zasadil | 26.7.2020Ne22:31

opět hadička od WC

[2] v.zasadil: Stalo se opět na Moskevské 1.7.2020, ale může se stát kdekoli. . Hadička opět původního provedení, tedy cca 40 let stará.
Hadičky k WC nejsou společnou částí domů, je to zařízení bytu. Je tedy odpovědností každého vlastníka, aby hadičku dle doporučení výše občas vyměnil.
Pokud se ponechává původní hadička a čeká se až praskne, dopadne to tak, jako ve všech předchozích případech a jako i tentokrát.

 1. vlastník bytu obvykle, jako na potvoru, není přítomen.
 2. praskne hadička a slabým proudem, nicméně vytrvale uniká pod tlakem voda. Neuniká, alespoň zpočátku, do stoupací šachty, ale rozlévá se po podlaze v bytě, protože hadička není ve stoupací šachtě, ale na WC v bytě. .
 3. voda posléze začne podlahou protékat do bytu o patro níže.
 4. protože krajíc chleba spadne vždy namazaným dolů, ani v tomto bytě není nikdo přítomen a voda se rozlévá i zde.
 5. opakuje se scénář ad c), dokud voda neproteče až do bytu, kde někdo přítomen je.
 6. Následuje hledání, odkud voda vytéká. Jde to pomalu, protože v bytech ve vyšších patrech nikdo není a nikdo je hned ke kontrole nezpřístupní. Vlastníky musíme hledat. Zavírat stoupačku nemá moc smysl, protože nevíme kterou, nevíme co a kde teče a stoupačka i po zavření stejně defektním místem vyteče. Navíc po zavření nikdo na stoupačce nebude mít vodu.
 7. Konečně se dostaneme do bytů a zjistíme, kde a co vytéká, zavřeme přívod vody v daném bytě a zajistíme výměnu hadičky.
 8. Voda, které je na podlahách v zasažených bytech opravdu dost, protéká i po odstranění závady dál, třeba až do sklepů nebo do chodeb v 1 a 0p.
 9. V posledním případě voda natekla i do řídící jednotky elektronického zámku domovních dveří v 1p.
 10. Je doba dovolených, skoro všichni, na které se obracíme nejsou přítomni. Posléze se podaří zajistit a vyměnit řídící jednotku, ale zámek stále nefunguje
 11. hledáme tedy dále, trvá to dlouho a je to nepříjemné. Jsme si toho vědomi a omlouváme se, přestože jsme nic nezpůsobili, ani nezanedbali.

Opravdu nestojí za to čas od času instalace ve svém bytě zkontrolovat a hadičku k WC vyměnit?

reagovat

6 | J. Malinovský | 28.7.2020Út8:36

Vzhledem k tomu, že je to opakovaný problém se závažnými následky, stálo by za úvahu, aby o něm Výbor informoval vlastníky a nájemce i jinými cestami než na tomto webu, který mnoho lidí nečte (hromadný mail, sdělení od SVJ do schránky…).

reagovat

7 | v.zasadil | 29.7.2020St10:34

[6] J. Malinovský: Kdo chce vědět, ten čte. Kdo vědět nechce, nečte nic. Číst by měli alespoň ti, kteří se se na tomto webu vyjadřují.
Schránka SVJ na Moskevské už téměř neexistuje, je poškozená a rozkradená.
Nicméně i do zbylého torza info skříňky jsme informaci dali.

reagovat

8 | v.zasadil | 29.7.2020St10:49

Dveře konečně fungují

[5] v.zasadil: Dnes se konečně podařilo zajistit odborníka, který dal komunikaci řídící jednotky a zámku do pořádku.
Vrátil se z dovolené.
Zámek, resp. dveře opět fungují

reagovat

9 | J. Malinovský | 29.7.2020St13:09

Myslel jsem spíše, zda to nevytisknout a jako varování od Výboru SVJ to nerozhodit do poštovních schránek vlastníků/nájem­níků,. Obávám se, že infoskříňka na tom bude s čteností podobně jako tento web, byť samozřejmě nějaké obyvatele domu, zejména vyššího věku, informace na ní jistě oslovit může.

Přijde mi, že se v poslední době opravdu až příliš často opakuje, byť zrovna zasažení elektrického zařízení zámku dveří je poněkud atypický následek.

reagovat

10 | v.zasadil | 29.7.2020St15:39

[9] J. Malinovský: Vytisknout, namnožit a roznést do poštovních schránek – na to je třeba rezervovat si půl dne, nebo jeden celý večer. Docílíme ale jenom to, že ti, koho to nezajímá, to okamžitě vyhodí, aniž by to četli. Bude se to válet na chodbách u poštovních schránek.
Podle stanov našeho společenství informuje výbor vlastníky elektronicky na internetu (a na to máme web), nebo písemně v info skříňce. To děláme.
Odkaz na obyvatele vyššího věku, nebo na maminky s kočárky, nejlépe ještě se zdviženým prstem, je velice oblíbený, nicméně lichý.
Zrovna dnes se mně ptala jedna paní vyššího věku na Moskevské, kdy že to poteče teplá voda, že o tom žádnou informaci nikde nemůže najít. Stál jsem zrovna u torza info skříňky, a tak jsem jí to sdělení, napsané opravdu velkým písmem /můžete se přesvědčit/, ukázal prstem. Řekla „aha“.

reagovat

11 | Vladimír Zasadil | 24.8.2020Po13:01

Už se koupala i Uzbecká

[10] v.zasadil: Informace, varování a doporučení zde výše i v info skříňkách vlastníci ignorují, nebo pevně věří, že zrovna jejich hadička ještě prasknout nemůže. A tak se koupala i Uzbecká.
Z bytu v 10.patře byly vytopeny tří níže položené byty.
Snad ještě upozorním, že ve stoupací šachtě, pokud jsme ji při rekonstrukci bytu nezazdili nebo nezaložili nábytkem, máme uzavírací kohouty teplé a studené vody.
Pokud odcházíme z bytu, zejména pak je-li to na delší dobu, měli bychom tyto kohouty zavírat. To, co vyvede prasklá hadička na WC, dokáže např i hadice připojení pračky, pokud ji necháváme pod tlakem.
Zabráníme tak při havarii vody ve svém bytě škodám doma i v bytech sousedů – chceme-li ovšem.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.