Žert, avšak nikoliv úžasný

V rámci faceliftu výtahů na Moskevské byla namontována celoplošná světelná zábrana, která blokuje zavření kabinových dveří, pokud v jejich prostoru je člověk nebo jakýkoliv předmět.

V čem spočívá onen „žert“?

Dne 15.9.2013 zůstal výtah (malý pravý) stát s otevřenými dveřmi v 11. patře. Přivolaný mechanik se shodou okolností dostavil až po pěti hodinách, neboť byl vytížen na jiném místě jinými problémy. Co zjistil u nás na Moskevské?
Úhledně složený papírový sáček, úmyslně vložený do aktivní zóny světelné celoprošné zábrany, hluboko v mezeře mezi kabinovými a šachetními dveřmi, který blokoval zavření dveří a tím i provoz výtahu.

Podobný žert registrujeme na Moskevské již podruhé, naposledy 6.9.2013 v 16.patře na tomtéž výtahu.

Důsledek je ten, že mechanik k nám jel 2× zbytečně. Dvakrát zbytečně výtah stál a zároveň blokoval i druhý malý výtah. V každém případě to platíme a jsme nespokojeni, když výtah nejede.

Komentáře

1 | Pavel | 16.9.2013Po8:32

„zároveň blokoval i druhý malý výtah“ – Proč blokuje jeden otevřený výtah i ten druhý funkční?

reagovat

2 | v.zasadil | 16.9.2013Po13:09

[1] Pavel: Protože jejich řídící jednotky spolupracují – výtahy pracují v režimu duplexu. Znamená to, že na přivolání osobního výtahu přijede ten, kerý stojí blíže. Pokud blíže stojí jinak funkční výtah, ale s otevřenými dveřmi, zablokovanými cizím tělesem v aktivní zóně ochranné světelné lišty, pak nepřijede žádný. Řídící jednotka totiž čeká, až bližší výtah zavře dveře, aby ho poslala do stanice přivolání. Můžete si pak přivolat jen nákladní výtah, který pracuje samostatně.

reagovat

3 | Pavel | 17.9.2013Út9:16

Pokud to nejde přeprogramovat nyní a zároveň by současné přeprogramování nebylo neúměrně nákladné (nevím, nejsem technik), tak až se jednou budou dělat nové výtahy, je třeba myslet i na záškodnické akce idiotů a dát do programu nastavení ve smyslu, že pokud se nezavře výtah do nějaké doby, tak na základě přivolání přijede ten druhý z duplexu.

reagovat

4 | Pavel | 17.9.2013Út12:18

„a zároveň“ → „nebo“

reagovat

5 | V.zasadil | 18.9.2013St7:03

[3] Pavel: Určitě máte pravdu. Zatím by mi ale přišlo jednodušší, kdyby toho dotyčný nechal. Snad mu to připadá zábavné a nemyslí na sousedy, zejména ty starší, pro které to až tak zábavná kratochvíle není. Napsal jsem příspěvek výše zejména proto, aby si to uvědomil. Pokud ovšem náš web on, nebo jeho rodiče čtou.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.