Zveřejnění výsledků hlasování per rollam

Vážení sousedé, vlastníci jednotek,

Do složky „Dokumenty“ http://vrumo.cz/dokumenty/ na vrumo.cz dnes vkládáme pro Vaši informaci Zápis o výsledcích písemného hlasování shromáždění vlastníků – per rollam ze dne 2.6.2021. Písemné hlasování se konalo ve dnech 2.5.-23.5. Zápis bude též vyvěšen v info skříňkách.
Zároveň vkládáme i Zápis z kontroly hlasovacích lístků ze dne 4.6.2021, který zpracovala kontrolní komise.

• Hlasování se zúčastnilo 85,3 % hlasů všech vlastníků.
• Všechna usnesení, předložená výborem vlastníkům ke schválení, byla schválena. 

Oba výše uvedené zápisy budou také zaslány vlastníkům e-mailem.
Vlastníkům, kteří nemají uvedenu e-mailovou adresu, budou zápisy vhozeny do poštovních schránek.

Komentáře

1 | Hrubá | 8.6.2021Út1:37

Děkuji za zprávu ohledně hlasování, ale bohužel v žádných dokumentech není možné v tuto chvíli dohledat vámi zmiňované informace. Žádný z uvedených dokumentů není dosud zveřejněn na tomto webu…respektive není dohledatelný
Bylo by opravdu žádoucí, pokud by aktuální dokumenty byly vedeny v samostatné kapitole / kategorii dokumentů jako „Hlasování per rollam 2021“
Předem děkuji.
Pavla Hrubá

reagovat

2 | Hanka Nekolová | 8.6.2021Út8:26

[1] Hrubá: Ahoj Pavli,
moc se omlouvám, ale včera večer mi už nešel skener a tak se mi nepodařilo zápisy dát na web a už bylo dost pozdě. Myslela jsem, že jsem tiskárnu „zavařila“ tím, že jsem ještě tiskla zápisy pro vlastníky, kterým se budou dávat do schránek, ale ani dnes ráno není skener funkční. Přes den zajistím naskenování u Firstu a odpoledne už to bude v pořádku.

reagovat

3 | Hrubá | 8.6.2021Út10:23

[2] Hanka Nekolová:
Ahoj Hanko, děkuji za vysvětlení.

reagovat

4 | Lenka Stoličková @ | 9.6.2021St3:57

Zveřejnění výsledků hlasování per rollam??

[2] Hanka Nekolová: Ahoj Hanko,
ačkoliv již uplynula lhůta, kterou jsi avizovala k doplnění chybějících zápisů týkajících se hlasování „per rollam“, marně po nich pátrám :-(.

Zřejmě by bylo vhodné doplnit do Tvé prvotní informace o výsledcích hlasování linky odkazující na příslušné zápisy a do budoucna zprávu o tom, že je „něco někam“ vloženo publikovat až poté, kdy to tam skutečně vloženo bude.

Děkuji předem za brzké uvedení do pořádku.

Lenka Stoličková

reagovat

5 | Hanka Nekolová | 9.6.2021St4:42

[4] Lenka Stoličková: Ahoj Lenko,
byla jsem včera celý den po vyšetřeních u doktorů. Zápisy vkládal odpoledne na web p. Zasadil, kterého jsem o to požádala.
V 16,20 h vložil Zápis o výsledcích písemného hlasování a v 16,22 h vložil Zápis z kontrol hlasovacích lístků.
Zobrazují se na stránce Dokumnety, jako všechny ostatní zápisy a další materiály, které zveřejňujeme: http://vrumo.cz/dokumenty/.

reagovat

6 | Lenka Stoličková @ | 9.6.2021St5:03

[5] Hanka Nekolová: Ahoj Hanko,
děkuji Ti za upřesnění, k němuž uvádím to, že v době, kdy jsem reagovala na Tvoji informaci o zveřejnění výsledků hlasování, příslušné zápisy publikovány nebyly.
Je možné, že mezi vložením a zveřejněním dochází k nějaké časové prodlevě (vzhledem k zastaralému a neudržovanému redakčnímu systému webových stránek bych se tomu vůbec nedivila).

reagovat

7 | mk | 16.6.2021St12:23

Dobrý den, je super, že je zde xkrát řešeno hlasování a výsledky k radě, nicméně mohl by někdo prosím začít řešit tu sežehlou obtěžující trávu? Že v ní psa ani nevidím jsem si zvykla, ale že mi přinese osinu doslova v zadku už si zvykat nechci. Včely na tuto trávu nikdy nesedly a opravdu nesednou, vláhu to taky skutečně neudrží, jen to je nevzhledné a obtěžující. Předpokládám, že jelikož v okolí je tráva posečená, že toto do správy Prahy 10 nepatří a měl by se postarat vlastník, případně by tedy někdo měl kontaktovat přímo někoho ze správy Prahy 10, aby s tím už něco udělali. Děkuji

reagovat

8 | v.zasadil | 16.6.2021St12:32

[7] mk: Rád Vám odpovím, ale chybí mi Váš podpis. Bez toho to nepůjde
V.Zasadil

reagovat

9 | Lenka Stoličková @ | 19.6.2021So3:03

Pane Zasadile,

je skutečně nezbytné, aby se paní (mk), která se na Vás obrátila s prosbou o řešení obecného problému s posekáním trávy v okolí našich domů, podepsala? Domnívám se, že nikoliv, že byste v tomto měl konat i bez žádosti.

A co naopak považuji za velmi důležité?

Jistě znáte Stanovy SVJ (nebo byste je znát měl) a víte, že dle čl. VI odst. 10 „Orgány společenství hlasují VEŘEJNĚ. Shromáždění Orgán společenství se může nadpoloviční většinou hlasů přítomných členů usnést, že bude o určité věci hlasovat tajně pomocí hlasovacích lístků. V takovém případě se současně stanoví postup pro tajné hlasování.“.
K usnesení Orgánu společenství o tajném hlasování nedošlo, a proto Vás důrazně žádám, aby bylo bezodkladně zveřejněno, kdo a jak v hlasování formou „per rollam“ hlasoval.

Děkuji.

Lenka Stoličková

reagovat

10 | v.zasadil | 19.6.2021So6:16

[9] Lenka Stoličková: Paní Stoličková,
jak pozoruji na těchto stránkách, jste na výbor poslední dobou nějak nabroušená.
Paní (mk) jako vlastníka bohužel neregistrujeme.
Je to pro nás všechny i pro mně neznámý anonym. Nemám žádnou povinnost diskutovat s neznámými anonymy.Tím je dána moje odpověď paní (mk). Chce-li odpověď, musí se podepsat. Je to i samozřejmá slušnost..
Pokud se domníváte, že bych měl i bez žádosti sekat trávu okolo našich domů, pak se domníváte, že bych měl i bez žádosti sekat trávu na cizím, soukromém pozemku. Já se to nedomnívám a myslím, že nemáte pravdu.
K tomu, co považujete za velmi důležité – odpověděla jste si už sama.
Orgány společenství dle čl.VI (10) opravdu se mohou (tzn. nikoliv musí) nadpoloviční většinou usnést, že budou o určité věci hlasovat tajně, atd… Že při hlasování mimo zasedání per rollam se asi nebudou veřejně zvedat ruce, ale použijí se hlasovací lístky, je technicky zřejmé už z charakteru takového hlasování. Jde totiž o hlasování mimo zasedání. Všichni vlastníci (i Vy) byli předem poučeni o způsobu hlasování. Nikdo (ani Vy), k tomu neměl výhrady. Je to zbytečná diskuse.
Výsledky hlasování zveřejněny byly.
Pokud chcete, aby bylo zveřejněno jmenovitě, jak kdo hlasoval, bude nutné, abyste předem oslovila jmenovitě všechny vlastníky a požádala je o souhlas se zveřejněním, jak každý jeden z nich konkrétně hlasoval. Otázka zní, k čemu to bude dobré, co se tím změní a na co to má vliv. Je to opět jen zbytečná diskuse. Já si myslím, že to hlasování ostatně ani nebylo tajné, protože hlasovací lístky nebyly anonymní. Obsahovaly jasnou identifikaci a vlastnoruční podpis hlasujícího. Navíc počítejte s tím, že vlastníci to mohou považovat za zásah do svého soukromí a mohou se bránit.
Paní Stoličková, jste inteligentní a vzdělaná žena. Tak Vás ve výboru známe a tak si Vás i vážíme. Tím méně chápeme, proč se zde nyní uchylujete k evidentně provokativním a obstruktivním příspěvkům, které nic neřeší. Jenom tak zbytečně čerpáte čas svůj i čas členů výboru.
V příštím roce buď covid ustoupí a bude zase normální shromáždění, nebo budeme opět hlasovat per rollam. V každém případě budeme mimo jiné volit i náhradníky výboru. Dovolím si Vás navrhnout a prosím, neodmítejte.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.